Taneční klub MDK Sokolov z.s.

Taneční klub společenského sportovního tance působí při Městském domu kultury Sokolov a je zapsaným spolkem. Díky podpoře města Sokolov, Karlovarského kraje a Městysu Svatava zde mají možnost tančit děti nejen z celého okresu, ale dokonce z celého kraje. V současné době čítá dětský taneční klub 35 členů, kteří již soutěží na tanečních soutěžích, dalších 30 se připravuje v taneční přípravce. Klub vede Jan Onder společně s Lucií Sloukovou (latinsko-americké tance) a Martin Kučera (standardní tance). Zázemí všem tvoří Michaela Hubená v roli pokladníka. Taneční klub MDK Sokolov má více než 50ti letou tradici a úspěšně funguje dál.

 

Každoročně taneční klub pořádá taneční soutěž „O Štít města Sokolova a Mistrovství Karlovarského kraje“ za finanční podpory města Sokolova i Karlovarského kraje.

 

Dětské, juniorské i mládežnické taneční páry se pravidelně zúčastňují celorepublikových soutěží. Zde sbírají body a postupují do vyšších výkonnostních tříd. V současné době máme jak začínající páry, které vyjíždějí na své první soutěže, tak juniorské taneční páry, které mají nejvyšší třídu B. Páry se tak účastní Mistrovství České republiky, kam je nutno se kvalifikovat.

 

Na konci ledna 2018 reprezentoval taneční pár z našeho klubu Karlovarský kraj na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2018.